Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 2017 Kudüs Yılı etkinlikleri kapsamında “Kudüs”ü konu alan eserini, 12 Mayıs’ta Aya İrini Müzesi’ndeki konserde seslendirecek.

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 2017 Kudüs Yılı etkinlikleri kapsamında “Kudüs“ü konu alan eserini, 12 Mayıs’ta Aya İrini Müzesi’ndeki konserde seslendirecek.

Kudüs Platformu’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen 2017 KudüsYılı etkinlikleri kapsamında, 12 Mayıs’ta Aya İrini Müzesi’nde “Zamanın Kudüs‘ü, Kudüs‘ün Zamanı” konseri verilecek.

Konserde, piyanist Tuluyhan Uğurlu da Kudüs‘e özel yaptığı besteyi icra edecek. Sanatçı, aynı zamanda Kudüslü müzik grubu Mizac Topluluğu’nun eserlerine de piyanosuyla eşlik edecek. Bu esnada da hazırlanan özel görsel sunum yapılacak.

Kudüslü gençler tarafından 2014’te kurulan Mizac Topluluğu, eserlerinde, farklı medeniyetlerin yüzyıllar önce Filistin‘de bıraktıkları kültürel etkileri notalara döküyor. Filistinlilerin işgal ve sürgünlerle yaşadıkları ızdırapları notalara aktaran müzisyenler, bunu Kudüs‘ün kutsallığı, ihtişamlı binaları ve mukaddes mabetlerinin ruhuyla birleştiriyor. “Layali Al Tarab” Arap Müzik Festivali, “Yasemin Festivali”, “Ramazan Festivali” gibi uluslararası festival ve organizasyonlarda konserler veren Mizac, İstanbul‘da ilk kez sahne alacak.

Kudüs Platformu tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla organize edilen konserin geliri Kudüs‘e gönderilecek.

Kaynak: https://www.haberler.com/tuluyhan-ugurlu-kudus-un-huznunu-besteledi-9576026-haberi/